• ла лига-
  • барселона-
  • еспаньол-
  • 2:2

Барса е с 40 точки и заема първото място в Ла Лига, но Реал Мадрид има същия брой точки, като само по-добрата голова разлика на каталунците им дава преднина

Барселона се издъни в каталунското дерби, а битката за титлата се ожесточава - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Барселона стигна само до равенство 2:2 в каталунското дерби срещу Еспаньол, играно на терена на по-малкия каталунски клуб. Двубоят бе изключително драматичен, като домакините поведоха в резултата, но момчетата на Ернесто Валверде успяха да обърнат развоя на срещата още до средата на второто полувреме. Малко по-късно обаче Барса остана с човек по-малко, след като Де Йонг бе изгонен, а в заключителните минути Ву Лей донесе точката на Еспаньол.

Двубоят започна по-добре за Барселона, като футболистите на Валверде владееха топката, но въпреки това не успяха да създадат сериозни положения пред вратата на домакините. В 22-ата минута Еспаньол изненадващо поведе. Марк Рока центрира опасно в наказателното поле на "синьо-червените", като Давид Лопес намери топката с глава и я прати в мрежата на Нето, който в този мач замени контузения Марк-Андре тер Щеген. След попадението футболистите на Барселона заиграха по-добре и в 41-ата минута бяха близо до изравнителен гол. Луис Суарес стреля опасно към вратата на Еспаньол, но топката срещна гредата.

В началото на втората част Барселона успя да изравни. Суарес се оказа на много добра позиция след подаване на Жорди Алба и с прецизен удар прати топката в мрежата на домакините за 1:1. Малко по-късно играчите на Барса стигнаха до пълен обрат. Отново Алба намери Суарес, който овладя майсторски топката в наказателното поле и подаде към връхлитащия Артуро Видал. Чилийският национал се разписа с глава за 2:1. В средата на полувремето Барселона остана с човек по-малко, след като Френки де Йонг бе изгонен за втори жълт картон заради задържане на съперников състезател. Еспаньол опита да се възползва от численото си предимство на терена и минути преди последния съдийски сигнал изравни. Ву Лей бе изведен зад гърба на отбраната на Барселона и с удар в далечния ъгъл оформи крайното 2:2.

Благодарение на точката, Барселона се върна на върха в класирането на Ла Лига с 40 точки, колкото има и вторият Реал Мадрид. Трети е тимът на Атлетико, който е с 35. Еспаньол пък се намира на последна позиция с едва 11 точки.