8 Ноември, 2021 21:46 2 031 0

• дея спорт-
  • левски

Точките все пак останаха в „Младост“

Дея спорт едва не унижи Левски, но „сините“ дадоха отпор при гостуването си в Бургас - 1
Снимка: Shutterstock

Дея спорт едва не нанесе унизителна загуба на столичния Левски в Супер Волей лигата, но столичния гранд намери сили поне, за да си спести срама.

„Бургазлии“ показаха по-висока ефективност в хода на почти целия мач и съвсем заслужено спечелиха първата част с 25:21. Доминацията обаче настана във втория гейм, когато гостите от София едва стигнаха до 15 точки.

Няколко успешни блокади и повече мотивация в защита спечелиха третия гейм за „сините“ с 21:25. Добрата игра на възпитаниците на Андрей Жеков се пренесе и в четвъртата част, когато разликата стана 22:25.

В решителния гейм гостите дори имаха известен аванс в началото, но в средата на тайбрека домакините проявиха повече характер и стигнаха до успеха след 15:12 и крайното 3:2.

Виталий Василиев обра овациите със своите 23 точки, от които 2 аса и 1 блокада. С 20 точки се отчете Леон Тончев, а Светослав Гоцев направи 6 успешни блокади, което бяха и почти половината му точки в мача (13).

Дея спорт вече има актив от 8 точки в шампионата, докато Левски остана с 5 пункта.