ЦСКА разпиля Литекс в контрола

• цска-
  • литекс-
  • контрола

С два гола след възстановяването си от контузия в игра се завърна нападателят Бисмарк Чарлс

ЦСКА победи втородивизионния Литекс с 4:1 в учебна игра, която се проведе днес на клубната база в "Панчарево".

В тренировъчния спаринг наставникът Стойчо Младенов използва всичките си здрави налични футболисти, както и някои юноши от Академията. С два гола след възстановяването си от контузия в игра се завърна нападателят Бисмарк Чарлс. Ганаецът се разписа майсторски до почивката, а освен това бе фаулиран за дузпа, която Карло Мухар превърна в гол в 43-ата минута. Добри прояви в офанзивния вал имаше халфът Федерико Варела, който се открои с няколко извеждащи подавания.

И през второто полувреме столичани продължиха да доминират като в 69-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле сред голмайсторите се нареди и холандецът Яник Вилдсхут. Домакините изпуснаха още няколко изгодни положения чрез Хамза Чатакович, Йоан Баи, Бисмарк Чарлс и младокът Росен Божинов.

Почетното попадение за гостите бе дело на Илиян Капитанов, който се разписа от дузпа през първата част.

Следващият мач на ЦСКА е в събота (20 ноември), когато в 17:45 часа на стадион "Българска армия" гостува тимът на Арда (Кърджали) в среща от 15-ия кръг на efbet Лига.