• efbet лига

Пловдивчани се наложиха с 2:0 сед голове в последните 10 минути на срещата

Локо Пд би Берое в интригуващ сблъсък с два червени картона - 1
Снимка:

Локомотив Пловдив победи с 2:0 Берое в интригуващ сблъсък от 23-ия кръг на efbet Лига. Головете вкараха Преслав Боруков (81) и Бирсент Карагарен (90+2). Мачът бе белязан и с два червени картона - Симеон Мечев (45) от гостите и Венсан Марсел (60).

Двата отбора предложиха равностойни начални минути на двубоя, а първата опасност бе пред вратата на домакините. В 8-ата минута хитър пас на Симеон Мечев изведе зад защитата бързоногия Джонатан Перейра, който технично прехвърли излезлия напред вратар Лукас Рейдър, но топката премина над гредата. Десет минути по-късно Преслав Боруков опита да притесни Генадий Ганев с удар от дистанция, който обаче бе блокиран от защитник на гостите.

Центриране на Бирсент Карагарен в 26-ата минута от пряк свободен удар внесе смут в наказателното поле на Берое, но с общи усилия Алиун Фал и Стив Фуртадо изчистиха топката в ъглов удар. Отлично взаимодействие между Кийлън Лебон и Серкан Юсеин отляво изведе последния на стрелкова позиция в 34-ата минута. Макар и от малък ъгъл халфът на гостите не се поколеба да шутира под гредата, но Рейдър бе добре пласиран и изби в корнер.

В 40-ата минута Бирсент Карагарен мина като на парад между четирима бранители на Берое и опита шут близо до аутлинията, който обаче излезе в аут. Секунди преди почивката гостите останаха с 10 души, след като Симеон Мечев бе изгонен за втори жълт картон.

Очаквано домакините влязоха по-активно във втората част, но едва в 54-ата минута завършиха атаката си с удар. Изстрелът на Карагарен от границата на наказателното поле обаче мина покрай вратата на Ганев. Численото равенство на терена бе възстановено след час игра. Венсан Марсел влезе брутално в краката на Алиун Фал в средата на терена и след проверка с ВАР, реферът Георги Давидов му показа червен картон.

Домакините стигнаха до попадение в 81-ата минута, когато Преслав Боруков засече с глава центриране на Умараев от пряк свободен удар - 1:0. За тарана на Локомотив това бе първи гол с "черно-бялата" фланелка.

В добавеното време на мача Бирсент Карагарен сложи край на интригата с втори гол. Петър Витанов върна топката почти от аутлинията и забравеният Карагарен от границите на вратарското поле направи 2:0.