• лийдс юнайтед

„Гражданите“ пропуснаха куп положения, но все пак триумфираха с трите точки

Манчестър Сити поддържа темпото на Арсенал за титлата след успех над Лийдс - 1
Снимка: БГНЕС

Лийдс Юнайтед отстъпи с 1:3 на Манчестър Сити в последния мач от 17 кръг на английската Висша лига.

Родри откри резултата в последните секунди на първата част, а след почивката Ерлинг Холанд получи точни подавания на два пъти от Джак Грийлиш, за да продължи с отличната си голова форма.

Норвежкият таран обаче пропиля куп други положения, като двамата с Грийлиш се надпреварваха кой да изпусне по-чистото положение. Това обаче не се оказа фатално, макар основна роля да имаше испанският им колега от дефанзивния вал, озовавайки се на чиста позиция при рикошета през първото полувреме.

Юнайтед все пак се върна в срещата в 73' след гол с глава на Паскал Струйт, но един пропуск Уилфред Нонто няколко минути по-късно лиши срещата от интрига в оставащите минути.

Тимът на Хосеп Гуардиола в крайна сметка победи и отново е по петите на Арсенал, който по-рано през седмицата спечели със същия резултат, но у дома срещу Уест Хям Юнайтед.

Момчетата на Джеси Марш обаче се доближават до зоната на изпадащите и това дава поводи за притеснение с оглед гъстотата на отборите в онзи край на класирането.