• рекорд-
  • футбол

36-годишният Меси дебютира на Копа Америка през 2007 г.

Меси с рекорд на Копа Америка! - 1

Лионел Меси записа поредно постижение в блестящата си кариера, подобри рекорда за най-много мачове на Копа Америка, участвайки за 35-и път в турнира. Аржентина, защитаваща титлата си, стартира тазгодишното издание на надпреварата с победа 2:0 над Канада в първия си мач от група "А".

36-годишният Меси дебютира на Копа Америка през 2007 г. на 20-годишна възраст, а през 2021 г. триумфира с титлата. Той е голмайстор номер едно на Аржентина за всички времена и футболистът с най-много мачове за националния отбор. До момента Меси е записал 13 гола и 17 асистенции във финалите на Копа Америка.

Двубоят с Канада в Атланта (САЩ) бе оспорван, но световният шампион Аржентина доминираше през по-голямата част от времето и заслужено стигна до успеха.

И двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. Хулиан Алварес откри резултата в 49-ата минута след подаване от Алексис Мак Алистър, а Лаутаро Мартинес оформи крайното 2:0 в 88-ата минута след асистенция на Лионел Меси.

Самият Меси имаше две отлични възможности за гол, но те не бяха реализирани.

В титулярния състав на Аржентина имаше осем футболисти, които бяха част от стартовата единадесетка на финала на Мондиал 2022 срещу Франция.

"Знаехме, че ще бъде труден мач - коментира Меси след двубоя. - Канада е труден противник и мачът беше много здрав физически. През първото полувреме имаше малко пространства, но след почивката се справихме по-добре."

В група "А" са още Чили и Перу. В следващия си мач Аржентина ще се изправи срещу Чили на 26 юни.

Копа Америка се провежда в САЩ и ще продължи до 15 юли. В него участват 16 отбора, разпределени в четири групи. Двата най-добри тима от всяка група ще се класират за елиминациите.