Локомотив София и Хебър с нулево равенство

• мач

Гол на Набил Макни в 38-ата минута бе отменен след намеса на ВАР

Локомотив София и Хебър с нулево равенство - 1
Кадър: Diema Sport

Десетият кръг на efbet Лига стартира с нулево равенство между отборите на Локомотив София и Хебър Пазарджик. На стадиона в столичния квартал "Надежда" и двата тима създадоха положения, но така и не съумяха да реализират попадение. Гол на Набил Макни в 38-ата минута пък бе отменен след намеса на ВАР заради нарушение на тунизиеца срещу вратаря Александър Любенов.

В 26-ата минута Георги Търтов сбърка подаване в центъра на терена, което бе пресечено от Анте Аралица. Нападателят на Локомотив напредна с топка в крака и се озова очи в очи с Марсио Роса, който съумя да избие встрани.

Седем минути по-късно Божидар Пенчев стреля директно от свободен удар, но силният му шут с ляв крак профуча високо над вратата на Александър Любенов.

В 34-ата минута бърза контраатака на домакините отдясно позволи на Стив Траоре да се откъсне по фланга и да центрира остро по земя. Пасът на резервата намери включилия се Аралица, който около точката за изпълнение на дузпа засече кълбото, изпращайки го обаче в ръцете на Роса.

В 38-ата минута след изчистена топка от отбраната на Хебър Александър Любенов и Набил Макни се сбориха във въздуха за кълбото, като след изпускане от страна на вратаря Макни овладя и реализира на празна врата. Първоначално голът бе признат, но след консултация с ВАР реферът Мартин Великов отмени попадението.

В продължението на първата част Георги Търтов опита шут от далечна дистанция, който бе уловен без затруднения от Любенов.

В 53-ата минута Джани Дос Сантос стреля от пряк свободен удар малко пред дъгата на наказателното поле. Шутът на играча от Кабо Верде прелетя покрай дясната странична греда в аут.

Три минути след това Аралица бе изведен сам срещу вратаря Роса, като нападателят на Локомотив съумя да преодолее стража на Хебър, но последвалият изстрел бе избит току пред голлинията от върналия се навреме Мартин Михайлов.

В 68-ата минута Аралица пусна извеждащ пас към Дос Сантос и националът на Кабо Верде се озова сам срещу Марсио Роса. Стражът на гостите отрази шута на сънародника си, осъществявайки поредното си спасяване в мача.

В 75-ата минута Селсо Рапосо отне топката отдясно по атаката на Локомотив, проби самостоятелно и навлезе към дъгата на наказателното поле на пазарджиклии. Оттам играчът в "червено-черно" шутира с по-слабия си ляв крак, но не улучи рамките на вратата на Хебър.

Четири минути след това Кристиан Андонов осъществи индивидуален пробив отдясно, навлезе в наказателното поле и шутира по диагонала. Александър Любенов се намеси блестящо и изби топката в корнер.

В 85-ата минута Бруно Франко навлезе отляво и опита да изненада Роса с удар в близкия ъгъл, но стражът внимаваше и изби в корнер.

В 90-ата минута Андонов размина с финтове Селсо Рапосо отляво по атаката на Хебър и центрира остро по земя във вратарското поле на Локомотив, където Набил Макни засече топката, но тя облиза страничната греда и излезе в аут.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ХЕБЪР 0:0

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Александър Любенов (В), 12. Бруно Франко, 25. Джани Дос Сантос (69 - 11. Анисе Бру), 4. Диме Димов, 10. Валентин Николов (К) (46 - 3. Доналдо Ацка), 31. Красимир Станоев, 26. Мамаду Диара, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев (69 - 18. Светослав Диков), 29. Анте Аралица, 47. Стефан Ламбез (30 - 98. Стив Траоре)

Старши треньор: Иван Колев

ХЕБЪР: 97. Марсио Роса (В), 44. Николай Николаев (К), 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев (90 - 9. Калоян Кръстев), 15. Уилям Фонкеу, 11. Душан Вукович (64 - 8. Кристиан Андонов), 10. Атанас Кабов (25 - 7. Олексий Збун), 98. Георги Търтов (64 - 19. Георги Стайков), 70. Набил Макни

Старши треньор: Веселин Великов