• индонезия

Колумбиецът Давид Алонсо завърши първи в Мото 3

Канет триумфира в Гран при на Индонезия в Мото 2 - 1
Снимка: БГНЕС

Испанецът Арон Канет (Fantic Racing) спечели състезанието за Голямата награда на Индонезия в клас Mото 2, 15-и кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Успехът бе втори в този клас в кариерата на 24-годишния Канет, предава БТА.

Той ликува на пистата „Мандалика“ с време 34:41.557 минути, оставяйки зад себе си Ай Огура (Япония, MT Helmets - MSI) - 6.218 секунди. Трети се нареди още един испанец – Алонсо Лопес (Beta Tools SpeedUp), който финишира на 7.613 секунди зад сънародника си Канет.

Лидер в генералното класиране е японецът Огура с 208 точки. Той увеличи преднината си пред Серхио Гарсия (Испания, MT Helmets - MSI), който не завърши състезанието и остава със 166 точки. На трето място се изкачи Канет, който събра 156 точки.

В по-ниския клас Мото 3 победата грабна колумбиецът Давид Алонсо (CFMOTO Gaviota Aspar Team), който измина 20-те обиколки за 32:57.410 минути и се приближи до титлата, която може да спечели още в следващия кръг. Алонсо записа девети успех за сезона и общо 13-и в кариерата си.

Втори в оспорваната надпревара в Мото 3 завърши Адриан Фернандес (Испания, Leopard Racing), само на 0.085 секунди зад Давид Алонсо. Това бе първи подиум за 20-годишния Фернандес. Третата позиция зае Давид Муньос (Испания, BOE Motorsports), с изоставане от 0.225 секунди.

След 15 кръга начело в клас Мото 3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта продължава да бъде Давид Алонсо с 296 точки. Втори се нарежда Даниел Олгадо (Испания, Red Bull GASGAS Tech3) със 199, а 191 точи има испанецът Иван Ортола (MT Helmets - MSI).

Олгадо финишира шести днес, на 0.862 секунди от победителя, а Ортола остана девети.

Следващият кръг (№16) от шампионата по мотоциклетизъм на писта предстои в Япония между 4 и 6 октомври.