Игор Йовичевич тръгна с победа в Лудогорец

• йовичевич

Шампионите с рутинна победа над Ботев (Вр)

Игор Йовичевич тръгна с победа в Лудогорец - 1
Снимка: БГНЕС

Лудогорец постигна рутинна победа с 2:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Визитата на "орлите" бе съвсем символична, тъй като мачът се игра на техния стадион "Хювефарма Арена" в Разград. На стадион "Христо Ботев" във Враца в момента се извършва подобряване на тревното покритие, заради което мачът там нямаше как да се проведе, предава БТА.

Срещата бе дебют за новия старши треньор на шампионите Игор Йовичевич.

Под обилния дъжд в Разград Лудогорец имаше пълно игрово преимущество. В 8-ата минута Ивайло Чочев не успя да уцели вратата от десетина метра след прострелно центриране по земя от левия фланг. Пет минути след това Якуб Пьотровски също стреля в аут след подаване на Георги Русев.

В 24-тата минута изстрел на Руан Секо с глава бе уловен от вратаря на Ботев Враца Любомир Василев. Стражът обаче нямаше какво да направи в 33-ата минута, когато Пьотровски центрира меко в наказателното поле и Чочев надскочи двама защитници на врачани, за да вкара с глава за 0:1.

Шест минути по-късно Лудогорец организира много добра контраатака, при която Георги Русев се измъкна зад защитата на съперника и пусна успореден пас към Рик Джонатан, който влетя с топката във врата за 2:0 в полза на разградчани.

През второто полувреме темпото в играта и на двата отбора се изгуби напълно и играта бе доста вяла.