• футбол

Варненци с фрапиращи грешки в защита при поражението с 0:3

Берое разби безобразен Спартак в Стара Загора - 1
Снимка: YouTube

Берое постигна категоричен успех с 3:0 над Спартак (Варна) в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, предаде Sportal.bg.

Попаденията за тима от Стара Загора реализираха Енцо Еспиноса (26), Исмаел Ферер (40) и Леандро Годой (78).

Първата интересна ситуация в срещата дойде в деветата минута, когато домакините изпълниха корнер. Защитата на "соколите" не успя да се ориентира особено добре, като кълбото попадна в краката на Фелипе Родригес, който обаче стреля твърде неточно.

В 21-ата минута гостите от Варна бяха близо до първото попадение. Александър Цветков се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер, но дефанзивният халф не успя от удобна позиция да матира Артур Мота. Стражът показа отличен рефлекс, за да запази вратата си суха.

В 26-ата минута Филип Лесняк върна топката към Франьо Пърце, който не успя да я отиграе, а от тази грешка се възползва Енцо Еспиноса. Халфът на "зелените" се откъсна от защитата и без проблеми наказа Никола Виденов.

В 40-ата минута Берое удари за втори път в срещата! Исмаел Ферер бе намерен на перфектна позиция след нова неточност в защитата на Спартак. Атакуващият футболист с прецизен шут с десния крак записа името си сред голмайсторите.

В 54-ата минута Исмаел Ферер опита удар от далечно разстояние, но вратарят на Спартак внимаваше и успя да отрази опита на стрелеца на Берое. Малко по-късно Фелипе Родригес отправи блестящ шут, но вратарят на Никола Виденов успя да спре мощния изстрел.

В 78-ата минута Леандро Годой сложи точка на спора с поредния си гол в шампионата. Попадението дойде след нова шокираща грешка в играта на Спартак. Па Конате върна топката назад, но вместо към свой съотборник, той изведе нападателя на "зелените", който с точен удар направи резултата 3:0.

До края на срещата футболистите на Хосу Урибе продължиха да контролират събитията на терена и напълно заслужено се поздравиха с успеха и сухата мрежа.