• футбол-
  • брюж

"Росонерите" победиха 10 от Брюж

Милан с първа победа в Шампионска лига - 1

Милан постигна първа победа в Шампионска лига през този сезон, след като се наложи с 3:1 над Брюж. Два гола за успеха на "росонерите" вкара Тижани Райндерс (61,71), а веднъж се разписа Кристиян Пулишич (34). За белгийския тим точен беше Кириан Сабе в началото на втората част. Гостите играха с човек по-малко повече от полувреме, след като Рафаел Ониедика беше изгонен в 40-ата минута.

С успеха италианският гранд събра 3 точки, докато Брюж е със същия брой точки.

Гостите започнаха по-добре мача и още във 2-ата минута можеше да поведат, но Майк Менян спаси удара на Христос Цолис. Малко след това удар на Феран Жутгла на намери целта, а в седмата минута Менян отрази удар на Цолис. След последвалия корнер удар на Максим де Кайпер беше избит, а секунди по-късно Жоел Ордонес разтресе гредата.

Милан постепенно започна да атакува и шут на Юсуф Фофана не намери очертанията. Малко след това Матео Габия стреля с глава след центриране от корнер, но покрай вратата. Почти веднага след това Симон Миньоле трябваше да се намесва след удар на Кристиян Пулишич.

В 34-ата минута "росонерите" поведоха. Пулишич центрира от корнер, а нито един от футболистите не игра с топката, която се оплете в мрежата за 1:0. Две минути след това ситуацията за гостите се влоши още повече, след като Рафаел Ониедика влезе остро на Тижани Райндерс и след намесата на ВАР беше изгонен.

Втората част започна с пропуски на Пулишич и Тео Ернандес. В 51-ата минута резервата Юго Фетлесен получи в наказателното поле и подаде към друг футболист, появил се от пейката - Кириан Сабе, а той насочи във вратата за 1:1.

В 60-ата минута Фонсека също предприе смени, което даде положителен резултат само минута по-късно. Тогава Ноа Окафор, който се появи на мястото на Леао, предприе опасен пробив по левия фланг и щом навлезе в наказателното поле, върна топката назад към Райндерс, който беше точен с шут по земя за 2:1.

Пет минути след това Ардон Яшари се опита да изчисти топката след центриране от корнер и можеше да си вкара автогол, но гредата го спаси.

Последваха пропуск на Фофана и удар на Фетлесен, който беше избит от Менян в корнер. В 71-вата минута дойде ред и на друга резерва на Милан - Самуел Чуквуезе, да впечатли с пробив, в чийто край подаде топката на Райндерс, който за втори път в двубоя се разписа с шут по земя.

В 87-ата минута гол на резервата и юноша на "росонерите" Франческо Камарда прати топката във вратата с глава след центриране на Чуквуезе. Попадението обаче беше отменено заради засада.