• победа

Самоковци продължават без загуба от началото на сезона в НБЛ

Баскетболистите на Рилски спортист минаха и през Берое - 1
Снимка: rilskibasket.com/Архив

Шампионът Рилски спортист се наложи над Берое със 111:66 (33:14, 18:20, 39:12, 21:20) като гост в Стара Загора в двубой от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Самоковци записаха четвърта поредна победа и единствени продължават без поражение от началото на сезона, а Берое допусна първа загуба, предава БТА.

Гостите започнаха уверено и бързо натрупаха преднина в началните минути. Рилски спортист поведе с 21 точки с кош на Мирослав Васов за 33:12 при оставащи 46 секунди от първата част и след 10 минути игра резултатът бе 33:14.

Берое успя да намали разликата до 15 точки, но Рилски спортист отново се откъсна и две минути преди почивката водеше с 23 точки при 47:24, фиксирани с точна стрелба на Юре Планинич. Венцислав Петков и Кени Дай се разписаха за домакините, а Планинич и Алън Арнет реализираха за самоковци, за да се стигне до 51:34 в полза на гостите в края на първото полувреме.

Баскетболистите на Рилски спортист изиграха изключително резултатна трета четвърт, в която авансът им достигна внушителните 44 точки преди последните 10 минути при 90:46.

До края двубоят се доиграваше. Берое скъси леко дистанцията, но без да застраши водачеството на противника, който премина границата от 100 точки четири минути преди края на мача.

Джордан Сешън бе най-резултатен за успеха на Рилски спортист с 27 точки, 7 борби и 3 асистенции. Алън Арнет отбеляза 15 точки, а Юре Планинич и Мирослав Васов добавиха по 12. За домакините Кени Дай реализира 20 точки, а Ивайло Тонев вкара 13.

В следващия кръг Берое ще гостува на Спартак Плевен на 2 ноември, докато ден по-късно Рилски спортист ще приеме Черно море Тича.