• дузпа

Спорна дузпа беляза мача

Уест Хем задълбочи кризата в Ман Юнайтед - 1
Снимка: БГНЕС

Уест Хем победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за домакините бяха дело на Крисенсио Съмървил и Джаред Боуен от дузпа, а за гостите точен бе Каземиро. Първото полувреме доминацията на "червените дяволи" бе сериозна и трябваше да отбележат попадение, но изпуснаха чисти голови положения. "Чуковете" имаха само един удар по посока на противниковата врата през първата част, предава gong.bg.

Второто полувреме бе по-равностойно, като в 74-а минута Съмървил откри и в 81-а минута Каземиро изравни. Стигна се до 90-а минута, когато бе най-спорният момент в мача и Дани Ингс бе фаулиран, а главният арбитър чрез ВАР отсъди спорна дузпа в полза на Уест Хем. С изпълнението се нагърби Джаред Боуен, който бе безкомпромисен и се разписа, донасяйки победата на своя отбор.

С този успех Уест Хем е 13-и с 11 точки, докато Манчестър Юнайтед остава на 14-а позиция с 11 пункта на сметката си.