• габриела петрова-
  • спорт-
  • мадрид

Габи Петрова остана без медал в Мадрид - 1

Габриела Петрова се класира пета на троен скок на международния турнир по лека атлетика в испанската столица Мадрид.

31-годишната Петрова направи опит от 13.98 метра и след това рискува за по-добро постижение, но направи пет фаула.

Състезанието спечели французойката Илионис Гийом, бронзова медалистка на Европейското първенство в Рим 2024, с 14.39 в най-силния си скок и направи още два оипта над 14 метра. Ана Пелетейро-Компаоре (Испания), която спечели европейската титла в Рим е втора с 14.36 метра, а европейската шампионка в зала Тугба Данъшмаз (Турция) зае третото място с 14.10.

Десет дни преди да станат ясни участниците в леката атлетика на олимпийските игри в Париж Петрова е на 29-о място от 32 квоти в класацията на троен скок.

Петрова стана шеста на еврошампионата в Рим с 14.16 и е на 12-о място в световната ранглиста за годината с резултат 14.38. Следващият старт за няе ще бъде на рождения ѝ ден 29 юни на националния шампионат за мъже и жени във Велико Търново.