• букайо сака-
  • швейцария-
  • евро 2024-
  • футбол

Крилото на Манчестър Юнайтед реагира така, след като играчът на Арсенал стана Играч на мача (1:1, 5:3 – дузпи)

Джейдън Санчо със сърдечно съобщение до Букайо Сака - 1
Снимка: БГНЕС

Джейдън Санчо написа сърдечно съобщение до футболиста на националния отбор на Англия Букайо Сака след звездното му представяне за тима срещу Швейцария на Евро 2024.

Крилото на Манчестър Юнайтед реагира така, след като играчът на Арсенал стана Играч на мача (1:1, 5:3 – дузпи). Халфът изравни резултата в 80-ата минута и реализира дузпа в серията след продълженията.

„Толкова се гордея с този човек! Ти го направи за мен и Маркъс Рашфорд, брат!" – написа Санчо в социалната мрежа Инстаграм.

На Евро 2020 англичаните загубиха от Италия на финала след дузпи (1:1, 2:3 - дузпи). Маркъс Рашфорд, Джейдън Санчо и Букайо Сака пропуснаха от бялата точка, като след това станаха обект на расизъм.

Дузпата на Сака срещу Швейцария на четвъртфиналите на UEFA EURO 2024 му беше първата, която изпълнява за страната си оттогава.