• хари кейн

Победата сложи край на серия от четири поредни мача без успех за баварците

Байерн разгроми Щутгарт, хеттрик на Хари Кейн - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Капитанът на английския национален отбор Хари Кейн се отличи с хеттрик при поредна убедителна победа на Байерн (Мюнхен) – 4:0 над Щутгарт в среща от 7-ия кръг на Бундеслигата. С този успех баварците се върнаха на върха в класирането със 17 точки, но изпреварват РБ Лайпциг по голова разлика, предаде БТА.

Победата сложи край на серия от четири поредни мача без успех за баварците, а дербито на кръга противопостави 3-ия и 2-ия в крайното класиране от миналата година. Но нищо не предвещаваше такъв развой, след като първата част завърши 0:0. Кейн откри резултата в 57-ата минута, след като получи пас от Йозуа Кимих, тръгна на скорост и още преди да влезе в наказателното поле прати топката в долния ъгъл. Три минути по-късно той покачи на 2:0, добавяйки топката в мрежата от близо, озовала се при него от щастлив рикошет.

В 67-ата минута той изпусна още едно положение. Англичанинът овладя перфектно подаване в наказателното поле, освободи си пространство за удар, но той премина точно над напречната греда. Все пак в 80-ата минута той оформи хеттрика си, след като отново беше най-съобразителен при отлита топка. Само след две минути Кейн за четвърти път се разписа, но попадението беше отменено заради засада.

Но така или иначе, четвърти гол падна, но той беше дело на Кингсли Коман минута преди края на редовното време. Победата би трябвало да даде увереност преди гостуването през идната седмица на Барселона в Шампионската лига, водена в момента от бившия треньор на тима Ханзи Флик.

За баварците обаче от днес има и една лоша новина. Още в 8-ата минута принудително беше заменен халфът Александър Павлович заради контузия в рамото. Точната диагноза, както и сросък на отсъствие от терена, ще станат ясни утре след преглед с ядрено-магнитен резонанс.