Григор Димитров стартира участието си във Виена в сряда

• зала-
  • тенис-
  • виена-
  • австрия

Мачът му ще бъде един от последните четири от 1/16-финалите в австрийската столица

Григор Димитров стартира участието си във Виена в сряда - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Григор Димитров ще започне участието си на АТР 500 турнира във Виена в зала в сряда. Третият поставен в схемата ще играе в първия кръг срещу Чан Джиджен от Китай, пише "Труд".

Мачът на Димитров ще бъде един от последните четири от 1/16-финалите в австрийската столица. Двамата не са се срещали до момента. Победителят от тази среща ще се изправи срещу спечелилия двубоя между Томаш Махач (Чехия) и Фабиан Марожан (Унгария).

Българинът ще играе за седми път във Виена. Миналата година той стигна до втория кръг, където отстъпи на Даниил Медведев с 6:3, 2:6, 4:6. Най-доброто класиране на Димитров в Австрия е полуфиналът, който игра през 2022 година. Тогава той обаче загуби отново от Медведев с 4:6, 2:6.

До края на сезона 33-годишният хасковлия ще играе и на Мастърс 1000 турнира в Париж следващата седмица, където стигна финала миналата година, и при добро представяне във Виена и зала „Берси“ запазва шансове за класиране за финалите на АТР в Торино, които започват на 10 ноември. В момента шампионът във финалите от 2017 година е 11-и в класирането за Торино с 3100 точки, а заемащият последното осмо място, даващо право за участие в заключителния турнир, Андрей Рубльов има 3670.
Шестият Новак Джокович обаче вероятно няма да играе, след като обяви снощи, че пропуска турнира в Париж, където спечели титлата миналата година, и така Гришо ще има по-голям шанс да попадне сред най-добрите 8.