• резултати

Динамо Загреб записа първи успех в основната фаза на Шампионската лига

Интер взе своето в добавеното време, Фейенорд изнесе лекция в Лисабон ВИДЕО - 1
Снимка: YouTube

С гол на Маркъс Тюрам в третата минута на добавеното време Интер победи като гост Йънг Бойс с 1:0 в мач от третия кръг от основната фаза на Шампионска лига, предаде ФОКУС.

Домакините успяха да стигнат до повече добри положения за гол, но не и до попадение.

Интер пропусна отлична възможност да поведе в самото начало на втората част.

В 48-ата минута Марко Арнаутович пропусна дузпа за тима от Милано.

Швейцарците вече виждаха точката в актива си, но в добавеното време резервата Тюрам им отне всичко.

За Интер това е втори успех за сезона в турнира.

Йънг Бойс регистрира трета загуба, като тимът остава без вкаран гол.

Нидерландският гранд Фейенорд победи с 3:1 португалския гранд Бенфика като гост в среща от трети кръг на основната фаза в Шампионска лига през сезон 2024/25.

Двубоят се игра на стадион "Луж" в Лисабон.

Японецът Аясе Уеда изведе гостите напред в резултата с гол в 12-ата минута. Асистенцията бе на Игор Пайшао.

Само 13-минути по-късно Уеда разстреля за втори път вратаря на Бенфика Анатолий Трубин, но попадението беше отменено поради нарушение в атака от ВАР. В 33-ата 19-годипният Антъни Миламбо все пак удвои. Това се случи след пас на Куинтън Мадуро.

В началото на втората част нов гол на гостите беше отменен от ВАР. Авторът Гернот Траунер се оказа, че е бил в засада.

Домакините намалиха изоставането си в 66-ата минута когато Керем Актюроглу вкара за 1:2, но нов гол на Миламбо в продълженията подсигури трите точки за Фейенорд.

С успеха нидерландците излязоха 16-и с 6 точки от 2 победи и 1 загуба. Бенфика са 13-и със същия актив, но по-добра голова разлика.

Хърватският първенец Динамо (Загреб) победи австрийския гранд Залцбург с 2:0 за първи успех в основната фаза в Шампионска лига за сезон 2024/25.

Двубоят се игра на стадион "Ред Бул Арена" в Залцбург пред 24 018 зрители по трибуните.

Гостите откриха резултата с гол на Сандро Куленович в 49-ата минута. Асистенцията беше на Стефан Ристовски.

Александър Шлагер от домакините бе изгонен в 66-ата минута след умишлена игра с ръка. Бруно Петкович оформи крайното 2:0. Това се случи в 84-ата след нов голов пас на северномакедонеца Ристовски.

С успеха Динамо вече имат победа, равенство и загуба. С 4 точки хърватите са 22-и във временото класиране. Залцбург са на дъното без точка и с три поредни поражения.

Резултати и голмайстори от мачовете от третия кръг на основната фаза на Шампионска лига, играни снощи:

Аталанта – Селтик 0:0

Брест – Байер Леверкузен 1:1

0:1 Флориан Вирц (24), 1:1 Лейс Мелоу (39)

РБ Лайпциг – Ливърпул 0:1

0:1 Дарвин Нунес (27)

Манчестър Сити – Спарта Прага 5:0

1:0 Фил Фодън (3), 2:0 Ерлинг Холанд (56), 3:0 Джо Стоунс (65), 4:0 Ерлинг Холанд (68) , 5:0 Матеус Нунес (88)

Барселона – Байерн 4:1

1:0 Рафиня (1), 1:1 Хари Кейн (18), 2:1 Роберт Левандовски (36), 3:1 Рафиня (42), 4:1 Рафиня (57)

Атлетико Мадрид – Лил 1:3

1:0 Хулиан Алварес (8), 1:1 Егон Жегрова (61), 1:2 Джонатан Давид (74-дузпа, 89')

РБ Залцбург – Динамо Загреб 0:2

0:1 Сандро Куленович (47), 0:2 Бруно Петкович (84)

Бенфика – Фейенорд 1:3

0:1 Аясе Уеда (12), 0:2 Антони Миламбо (35, 90+2'),1:2 Керем Артюкоглу (66)

Йънг Бойс – Интер 0:1

0:1 Маркъс Тюрам (90+3)