• барселона-
  • елче-
  • ла лига-
  • 3:2

Каталунците взеха глътка въздух, но са седми в класирането и изостават на цели 15 точки от лидера Реал Мадрид

С много мъка Барселона все пак успя да надделее над Елче - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Барселона бе близо до поредния си провал, но гол на Нико Гонсалес пет минути преди края донесе победата на каталунците с 3:2 срещу Елче на "Камп Ноу". Отборът на Чави се представи силно в атака, но проблемите в защита станаха причина за това двубоят да се превърне в драматичен. Дебютиращият като титуляр Феран Жутгла откри резултата в 16-ата минута, а три минути по-късно Гави отбеляза първия си гол за Барселона.

В рамките на една минута през второто полувреме Елче изравни. Резервите Тете Моренте (62') и Пере Мия (63') се разписаха и шокираха "Камп Ноу". Барса все пак намери сили отново да тръгне в атака и в 85-ата минута Гонсалес, който също влезе като резерва, успя да реализира победния гол за домакините.

Каталунците взеха глътка въздух, но са седми в класирането и изостават на цели 15 точки от лидера Реал Мадрид. Елче, който отбеляза първи голове срещу Барселона от 43 години, пък е на две точки над зоната на изпадащите.