В приятелски мач: ЦСКА си припомни какво е да вкарваш голове и да побеждаваш

• 3:1-
  • контрола-
  • контролен мач

"Червените" приеха тима на Спортист (Своге) за проверка в Панчарево

В приятелски мач: ЦСКА си припомни какво е да вкарваш голове и да побеждаваш - 1
Снимка: cska.bg

ЦСКА победи Спортист (Своге) с 3:1 в контролна среща, играна на клубната база в Панчарево. Проверката бе организирана по време на паузата в първенството заради мачовете на националните отбори, а победата на "червените" им припомни какво е да вкарваш и да печелиш. В предходните си три мача, които бяха официални, те дори не бяха отбелязвали гол.

Тибо Вион създаде първата опасност за "армейците" в 10-ата минута, след като стреля от пряк свободен удар в долния ляв ъгъл на вратата, но стражът на гостите плонжира и спаси. Пет минути по-късно Юга шутира от въздуха, но прати топката в аут.

Натискът на ЦСКА продължи и в 15-ата минута Асен Дончев откри резултата след хубава комбинация с Браян Морено и лек рикошет в съперник - 1:0 за "червените".

Домакините не спряха с активната игра и две попадения на тима бяха отменени заради засада. В 34-ата минута пък Варела напредна и стреля от движение, но прати топката точно в ръцете на вратаря на Спортист.

Две минути преди края Вион също пробва късмета си с мощен шут, но прати кълбото в аут. В следващата атака Морено също стреля от 25 метра, но отново не успя да порази целта.

И когато всички очакваха първото полувреме да приключи с минимална преднина за ЦСКА, гостите организираха бърза контраатака, при която Ариф Ферадов успя да направи 1:1 не и без помощта на рикошет в крака на играч в "червено".

След почивката в игра се появиха Маурисио Гарсес, Жеферсон и Бисмарк Чарлс, които веднага упражниха натиск върху защитата на "сините". Още в 46-ата минута Гарсес навлезе отляво, стреля веднага, но топката мина встрани.

Малко по-късно Бисмарк пробва удари на два пъти, но би в ръцете на вратаря. В 57-ата минута нападателят бе фаулиран в наказателното поле и от отсъдената дузпа Карло Мухар хладнокръвно направи 2:1 с удар в обратния ъгъл на вратаря.

В 65-ата минута Гарсес направи нещо изключително красиво - гърдира топката извън наказателното поле и стреля от въздуха по диагонала, като прати топката точно в сглобката на вратата.

В 72-ата минута резултатът стана 3:1 - Мухар отне топката в полето на ЦСКА, пусна напред към Бисмарк Чарлс, който преодоля двама защитници, излезе сам срещу вратаря, финтира стража и на празна врата покачи преднината на "армейците".

До края на срещата ЦСКА изпусна още няколко изгодни положения за гол и мачът приключи със заслужена победа на "червените" с 3:1 над тима на Спортист (Своге).