Галастарай спечели втората си победа в Лига Европа

• лига европа-
  • футбол-
  • елсфсборг

Това бе десети пореден мач без загуба за Галатасарай във всички състезания. Елсфсборг остава с три точки след победата над Рома в миналия кръг

Галастарай спечели втората си победа в Лига Европа - 1

Галастарай спечели втората си победа в Лига Европа, след като надигра с 4:3 на свой терен Елфсборг. Така "Джим Бом" има вече седем точки, с които оглави общото класиране преди утрешните мачове в турнира. Това бе десети пореден мач без загуба за Галатасарай във всички състезания. Елсфсборг остава с три точки след победата над Рома в миналия кръг.

Домакините имаха огромна превъзходство през първото полувреме и трите гола, които получи Елфсборг, бяха най-малкото, с което се разминаха шведите. Първото попадение падна в 28-ата минута, когато Галатасарай организира хубава атака, Осимен върна към Мертенс на границата на наказателното поле. Белгиецът направи няколко крачки и стреля силно, но топката рикошира в страничния стълб, след което се озова на пътя на Мауро Икарди, който я прати в опразнената врата. 11 минути по-късно Исак Петерсон си отбеляза автогол, след като удар с глава на Бардагджъ срещна отново гредата, а този път топката рикошира в гърба на вратаря, който не успя да реагира.

В 44-тата минута Баръш Йълмаз покачи на 3:0, след като получи перфектно извеждащо подаване от Сара, овладя добре с десния крак, след което стреля с левия в далечния ъгъл.

Второто полувреме обаче предложи съвсем друг сценарий.

В 53-тата гостите намалиха след хубаво нападение, в хода на което размениха няколко къси подавания с по едно докосване. Накрая Байду изостри акцията с хубав пас вдясно към Хедлунд, който пусна към далечната греда, където Никлас Хулт засече.

Ситуацията стана още по-интересна в 63-тата минута, когато след дълго разглеждане на една ситуация в наказателното поле на Галатасарай от ВАР главният рефер Матей Юг отсъди дузпа за гостите заради игра с ръка на Йълмъз в наказателното поле. Майкъл Байду реализира в лекота наказателния удар, с което доближи Елфсборг само на гол зад Галатасарай.

Икарди можеше веднага след това да възстанови преднината на домакините, но останал очи в очи с Петерсон, опита да заобиколи вратаря, но не успя да го преодолее.

Галатасарай обаче не допусна изненада и в 83-тата минута Юнус Акгюн вкара успокоителния четвърти гол, след като направи двойно с Осимен, влезе до самата аутлиния, задържа топката между трима бранители и простреля Петерсон за 4:2. Това обаче не бе всичко, защото в добавеното време паднаха още два гола. Йохан Ларсон вкара трето попадение след грешка в защитата на домакините. Батшуай също отбеляза, но този гол бе отменен заради засада.